מחקרים ומאמרים אחרונים

תעסוקה לרווחה- דו"ח אימפקט

תוכנית "תעסוקה לרווחה" מלווה משפחות המוכרות במחלקות לשירותים חברתיים ברשויות מקומיות, במטרה לסייע להן להשתלב בשוק העבודה ולשפר את מצבן הכלכלי. התוכנית קמה בשנת 2010 ביוזמה ובהובלה של משרד הרווחה והביטחון החברתי. עמותת בעצמי, אשר פיתחה את התוכנית, נבחרה על ידי המשרד כמפעילת התוכנית. לשותפות הצטרפה הקרן המשפחתית על שם תד אריסון, אשר הקצתה משאבים גמישים לתוכנית ותרמה מהידע והניסיון שלה בעבודה עם משפחות רווחה.
קרא עוד ←

מחקר מסכם- הערכת מיזם מדברים הורות בקהילה

מיזם "מדברים הורות בקהילה" הינו מיזם משותף לקרן לילדים ונוער בסיכון של הביטוח הלאומי ומכון אדלר בישראל, זהו מיזם פיילוט ולו שלוש מטרות מרכזיות: להנגיש שירותי הדרכה להורים צעירים בפריפריה החברתית והגיאוגרפית. ליצור מודעות בקרב המשפחות לנחיצות ההדרכה ההורית עבור הורות מיטבית הצורכת באופן פרואקטיבי את השירותים המוצעים להקנות להורים כלים וידע לחיזוק כישורי ההורות שלהם.
קרא עוד ←

יוזמות עתיד - דו"ח ביניים

השפעת מלחמת חרבות ברזל על בעלות עסקים זעירים בוגרות התוכנית
קרא עוד ←

תוכנית "ביחד להצלחה" ביוזמתה של קרן "ביחד"- מחקר הערכה

מטרת התוכנית להעלות את מספר הסטודנטים במכללות הטכנולוגיות המסיימים בהצלחה את לימודיהם והמשתלבים בתעשייה בתחום שאותו למדו. המחקר בוחן את התוכנית כפי שיושמה במחזור הראשון ומציע תיאוריית שינוי ומודל מיטבי להתערבות עתידית.
קרא עוד ←

קרן הזדמנות- מסמך השפעה מסכם

קרן הזדמנות הינה שותפות ייחודית של קרנות פילנתרופיות מארה"ב ומישראל והממשלה. חזון הקרן- להעניק הזדמנות שווה לכל צעירה ולכל צעיר בישראל להתנדב ולשרת במסגרת אזרחית, ולסייע לאותם מתנדבים לפתח יכולות ומיומנויות לקראת השתלבותם בחברה ובתעסוקה כאזרחים עצמאיים התורמים לחברה בישראל. הקרן פעלה בין השנים 2012-2020
קרא עוד ←

ניהול המשפיע על שיפור הביצועים במגזר השלישי- מחקר

מחקר שנערך בשנים 2007-2010 בקרב עשרות מנכ"לים בארגונים חברתיים ובחברות עסקיות. מטרתו לפתח ידע חדש עבור מנכ"לים של ארגונים חברתיים כדי שיוכלו לשכלל ולמקסם את יכולתם הניהולית, ובכך להנהיג את הארגונים בראשם הם עומדים למימוש ייעודם ולהגברת האפקטיביות שלהם.
קרא עוד ←

מיזם 19WE הבית לסולידריות חברתית- מחקר הערכה

We19 היה המיזם הראשון של הבית לסולידריות חברתית, אשר סייע ל - 2340 עסקים קטנים ומתחילים שנפגעו בעקבות משבר. מטרתו היא להוביל לצמיחה ולפיתוח של עסקים הקטנים, תוך מתן דגש על סולידריות וחדשנות.
קרא עוד ←

השלם או חלקיו- מחקר

בשנים האחרונות הולך גדל מספרן של קרנות פילנתרופיות הפועלות בישראל, ומתפתחת פרופסיה חדשה של ניהול קרן. מחקר זה , נערך בשנת 2013, ובוחן את תפישת התפקיד של מנהלי קרנות בישראל, כיצד הם מגדירים את תחומי האחריות שלהם ואת תפקידם בקשר עם ארגונים חברתיים.
קרא עוד ←
דילוג לתוכן